U víly Míny © 2017. Proudly created with Wix.com. All rights reserved.

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

Mgr. Iva Petrušová

pleteme@uvilyminy.cz

Pod Kapličkou 11

130 00, Praha 3

777 309 765

po - pá I 9 - 17h

 

@uvilyminy

U víly Míny

Jak nás Mína zahřála při první horečce

11/08/2017

S vílou Mínou pleteme, kouzlíme, vyprávíme  příběhy o našich beráncích. Samy ale víme, že ve světě miminek malých i větších to není vždy jen o pohádkáchI když...

Ono je lepší, když jim dáme šanci i v těch vážnějších chvílích. Věřit na kouzla a pohádky s dobrým koncem je pro nás, maminky, v těch těžších momentech moc důležité. Jeden takový jsem nedávno zažila i já.

Adinka se v noci probudila s vysokou horečkou.

S takovou, co zůstane horečkou i po odečtení jindy spásného půl stupně na teploměru. Efekt odečítání tentokrát nezafungoval. Ani bych ji vlastně měřit nemusela, úplně hořela. Horečka stoupala a já jsem začínala být nejistá, co dál. Teorii jsem měla načtenou, ale skutečnost bývá vždy krapet jiná. Samy to znáte.

V té chvilce nejistoty byla místo mě statečná moje dcerka. Dívala se na mě horkýma zakalenýma očima a

i přes horečku se mírně usmívala, v očích výraz "maminko, to spolu zvládnem"!

Na ten moment ještě dlouho nezapomenu, neskutečně mě to povzbudilo. Položila jsem si ji nahým tělíčkem na sebe. Ruce i nohy měla stále studené, teplota měla tedy ještě stoupat. Věděla jsem, že tu nepomůžou žádné chladivé obklady, hlavně, aby studené nohy i ruce byly pořádně v teple. A zkusit počkat, až horečka dosáhne vrcholu. Zabalila jsem ji tedy do rukaviček a papuček od Míny a společně nás přikryla merino dekou a peřinou. Malé tělíčko celé hořelo, rychle oddechovala. Asi po čtvrt hodině to ale začalo fungovat. Dech se mírně zklidnil a Adi na mě usnula. Do půl hodinky už tolik nehořela. Ruce i nožky pomalu teplaly.

Když se znovu vzbudila, bylo to o poznání lepší. Dala jsem jí už s větším klidem Nurofen sirup a uspala ji v šátku. Z té prvotní bezradnosti jsem najednou měla skoro až krásný pocit, že jsem maličké v takové chvíli dokázala pomoct. Že jsme to spolu vážně zvládly. Ona ta kouzla totiž někdy přijdou tehdy, kdy je nejmíň čekáme...

Iva, U víly Míny

 

 

Share on Facebook
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Tagy
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square