U víly Míny © 2017. Proudly created with Wix.com. All rights reserved.

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

Mgr. Iva Petrušová

pleteme@uvilyminy.cz

Pod Kapličkou 11

130 00, Praha 3

777 309 765

po - pá I 9 - 17h

 

@uvilyminy

U víly Míny

Láska k merinu přišla s první dekou. Okouzlilo nás všechny tři.

19/06/2017

Vlna z merino oveček je doslova kouzelný materiál. V teple na těle příjemně chladí a když je potřeba, tak krásně hřeje. Kvalitní merino vlna je velmi jemná na dotek a pletení s ní je prostě radost. 

 

Pro mě jako maminku malé holčičky má merino vlna navíc jednu podstatnou vlastnost. Krásně ji na těle snáší moje Adinka, která má hodně citlivou pokožku se sklonem k atopii a alergiím. Adi velmi špatně reaguje na umělé a neprodyšné materiály. Asi nejvíc její kůži dráždí umělý flís. V dnešní době, kdy se levný flís hojně využívá na dětské deky a teplé oblečení, byla docela výzva najít v tomto směru vhodnou alternativu a mít možnost si vybrat. 

 

To byla velká motivace začít s maminkou (Mínou) zase plést. Mína šila a pletla pro mě, když jsem byla jen o něco málo "větší" než Adi a tak nás napadlo tuto ​rodinnou tradici zase oživit. Upletly jsme spolu Adince první deku. Na zkoušku. Pak čepičku, rukavičky a papučky. Zkoušely jsme různé kombinace materiálů, ale s merino vlnou to byla láska doslova na první dotek. Vybraly jsme vysoce kvalitní merino vlnu s ověřitelným certifikátem Oeko-Tex Standard 100 I. třídy, který odpovídá nejpřísnějším zdravotním normám pro miminka a děti do tří let. Zároveň s garancí humánního zacházení s ovečkami při sběru vlny. 

 

A tak jsme spokojené všechny tři. Adinku do její oblíbené deky přikrývám už přes půl roku, v zimě i teď v létě a mám dobrý pocit z toho, že se ve vlně cítí dobře. Spolu s Mínou a jejíma přímo kouzelnýma rukama chceme dělat radost také dalším miminkům a maminkám. 

 

Jsme teprve na začátku. Pletených plánů máme plnou hlavu a už teď se těšíme, co vše tu pro vás vykouzlíme.

 

Iva, U víly Míny I Kouzlíme z vlny

 

 

 

  

 

Share on Facebook
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Tagy
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square